Gamerski misevi i slusalice s mikrofonom-Preporuka?

Podforum namenjen za pitanja i odgovore vezano za ArmA2 virtuelni borbeni simulator kao i probleme tokom instalacije

Moderator: Petar

Re: Gamerski misevi i slusalice s mikrofonom-Preporuka?

PostPosted by akiman94 » December 12th, 2012, 8:46 pm

http://www.laptopcentar.rs/product/Mis-HP-Wireless--LB454AA--10201202

Evo ovaj je bezicni, cena solidna, dobro izgleda, mada ti ja licno ne preporucujem bezicni, to koliko ja znam jako brzo crkne. Ali ako bas zelis bezicni, ovaj ti ja preporucujem.
akiman94
Регрут
Регрут

PostPosted by Nemanja » December 12th, 2012, 9:25 pm

Јастреб wrote:Bezicno ne hvala, zica je konza. Govorim ti iz iskustva. Imam ceo set ( tastatura + mis - wireless desktop ) i evo ga skuplja prasinu, ne mozes nahraniti baterijama koliko trosi. I da imao sam punjive baterije od 2500 mA za mis i 800 mA za tastaturu i ni 24h ne prezive.

Bilo nekad...Sad imas logitech miseve kojima dve AA baterije traju preko dve godine...a pritom su to laserski misevi...O crkavanju da ne pricam, cista dezinformacija

Nekada(tamo 1999-2000) kada sam krenuo da igram aktivno CS sam krenuo da se zanimam za tu tematiku oko miseva...Imao sam preko 50 razlicitih...od 10 do 150e. I sve se svodi na to sta kome treba i to je to...

Kanter mozes da igras i na touchpad ali ako zelis ozbiljnije da igras moras uzeti optiku ili laser koji nemaju akceleraciju ni negativnu ni pozitivnu, kom je odziv sto veci i pouzdanost besprekorna...

Trenutno najbolji gejmerski mis je Logitech G400...naslednik legendarnih MX500, MX510 i MX518. Ima tu jos dobrih miseva ali mnogima je ovo vrhunac. Inace mis kosta 35e. Nekima je to mnogo a nekima...Inace ja i danas imam Logitech MX500 iz 2001 godine, radi i danas ko sat, mozda su klizaci malo otisli ali cu da mu uzmem teflonske...

Arma nije takav FPS gde je gejmerski mis toliko potreban, svakako je prednos ali nije neophodan...
Last edited by Nemanja on December 12th, 2012, 9:39 pm, edited 1 time in total.
Udaljen iz kluba zbog stalne svađalačke prirode, uvek spreman da se nešto raspravlja i da se preganja sa administracijom kluba zbog lečenja svog ličnog nezadovoljstva iz privatnog života, nesposoban da prihvati autoritete u životu, a svoje komplekse kompenzuje na taj način što se uvek suprostavlja svemu što je bilo usmereno na red i disciplinu kako na forumu tako i na TS gde je uvek bio spreman da se svadja sa administracijom kako bi kod mladjih i nezrelih, a sada već bivših članova kluba, zadobio "poene" za svoje frajerisanje i time im se nametnuo kao idol negativne socijalizacije i svojevrsni (antiheroj). Nije bio sposoban za konstruktivne razgovore osim one u kojima je lično dominirao kao nekakav junak iz stripova. Priznao je da je u klubu i da dolazi da igra ArmA2 virtuelni borbeni simulator samo zato što je nezadovoljan sopstvenim životom i da na taj način mora da prazni svoj negativan naboj. Pošto navedena ponašanja nisu dozvoljena odstranjen je iz kluba, a obzirom da nije služio vojsku nije naučio ni da poštuje autoritete ili starije od sebe. Od sada će svoje probleme nezdrave prirode da rešava na drugom mestu jer isfrustrirano ponašanje nije ponašanje koje je poželjno u ovoj zajednici.
Nemanja
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

PostPosted by Ljubishasrb » December 12th, 2012, 9:38 pm

Ja bih zaobisao bezicne miseve svakako , narocito ako ti se reciver/prijemnik nalazi iza racunara ,cuo sam od nekih koje si ih posedovali da napajanje cuda cini i da mis bukvalno pocne da se tripuje na trenutke,ako nije to u pitanju onda baterija pocne naglo da slabi i sto vise prolazi vreme to misonja slabije reaguje na komande i ucestaliji su prekidi.

Ja sam hteo da kupim bezicnog zato sto mi je vise bilo muka da menjam miseve svaka 2-3 meseca.Ali sam uradio dosta pretrage ne internetu i zakljucio po rtaznim temama da se prosto neisplati ,narocito za igre ,za posao ili neko leskarenje(kontrolisanje sa kreveta) da ali za igre nikako...

Tako sam odlucio da iskesiram sumu od maksimum 3000 dinara za pacova i pogledao najbolje u toj klasi i naravno ,izbor je pao na logitech-a MX 518 dosta velik mis-pacovcina(taj izgled se voli ili ne), ubedljivo najhvaljeniji i najizdrzljiviji mis . I moje je zadovoljstvo da to mogu da potvrdim posle 4 godine koriscenja(trenutno ga korsitim za laptop jer mislim da je izdrzljiviji od ovog koga koristim trenutno).Posto sam trebao da uzmem jos jedan mis , odlucio sam se za njegovog mladjeg brata G400 sa kojim sam takodje dobio 3 godine garancije.E sad kod njega mi se kontakt zeznuo posle 6 meseci ali posto je bio pod garancijom nije bio problem namestiti.O softveru koji dolazi uz njega ne treba toristi reci jer je sigurno najbolji na trzistu i na svako dodatno dugme mozete isprogramirati neku skoro beskonacnu makro funkciju(to ne vazi za mx 518).

Evo ti nekoliko uporednih testova pacova pa pogledaj.Naravno sad sve zavisi od cenovnog ranga koji si spreman da kesiras.
2011 godina / Uporedni Test
2009 godina/Uporedni Test
Ljubishasrb
Регрут
Регрут

PostPosted by Mladja » December 12th, 2012, 9:48 pm

Код мене све што имам од опреме је Кинеско, купљено на пијаци, или у некој радњи у којој је опет кинеско и кошта не мање од 300 и не више од 500.

Чак сам на пијацу узео 3 комада пацова од по две киле за 300дин. Тастатуру нашао ћале за 150дин, слушке 500дин. Све то ради више од годину дана, изузев слушки које су ми вриснуле због оне звучне, па сам узео нову звучну и нове слушке, за наравно 500дин. И наравно ту су џојстици кад треба да се цепа фудбал, купљени у кинеској робној кући, за наравно 400-500дин.

Додуше једном(овде године у фебруару) сам узео у ДИСу џој за 1200дин и видео да испод пише да је кинеско. Сад пре можда недељу дана је вриснуо.

:evil: :x
Udaljen iz ArmA2 Srbija Kluba zbog bahatog, nezrelog i bezobraznog ponašanja i stalnog provociranja administracije kluba, jer zbog činjenice da je radio na ArmA2 Srbija modu sebe je smatrao nedodirljivim i nezamenjlivim. Isfrustrirano ponošanje na team speaku, forumu ili tokom igranja nije dozvoljeno jer remeti red i koheziju =A2SM= kluba kao zajednice. Takodje se bavio zakulisnim radnjam sa drugim odavno udaljenim članovima kluba sa kojima je ogovarao i spletkario, pa čak i pretio drugim starijim članovima kluba odnosno administraciji kluba. Druge članove koji su bili (po njemu) ispod njega (u hijerarhiji) je kinjio na čega je administracija već imala i ranije dovoljan broj pritužbi, jer se ponašao bezobrazno i bahato. Ranije dok je bio administrator team speak-a isti je koristio za zajebanciju i medjusobno kickovanje, rasprave i svadjanje sa ostalim isto tako neozibljnim sada već bivšim članovima. Takođe je ugrozio bezbednsot infrastrukture =A2SM= kluba tako što je dok je bio jedini administrator team speaka dozvolio da TS bude hackovan i hijackovan od strane zlonamernika. Isto tako je uhvaćen od strane Battle Eye-a kako koristi neki od cheat-ova tako da mu je orginalni serial key bio zaplenjen od strane Battle Eye-a, ali poštp mu je orginalni serial kljuć za igru kupljen od strane administracije kluba zbog njegovih aktivnosti na izradi moda to nije smatrao bitnim, jer 15 eura nije dao iz sopstvenog džepa. Takodje pored pretnji je vređao adminsitraciju kluba misleći da neće moći biti odstranjen budući da učestvuje u izradi mod. Obzirom na sve prethodno navedeno udaljen je iz kluba, a što je trebalo možda uraditi i ranije, ali mu se gledalo kroz prste jer kao što je rečeno radio je na izradi moda, što ovoga puta nije bilo odlučujuće da ne bude udaljen pošto je svojim isfrustriranim i bezobraznim ponašanjem prešao sve granice.
Mladja
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

Previous

Return to PITANJA i ODGOVORI - POMOĆ