Face TracknoIR zamena za TrackIR

Podforum namenjen za pitanja i odgovore vezano za ArmA2 virtuelni borbeni simulator kao i probleme tokom instalacije

Moderator: Petar

Face TracknoIR zamena za TrackIR

PostPosted by Slavko » August 12th, 2012, 6:30 pm

TrackIR 4 Pro Head je uređaj koji prati pokrete glave igrača i prenosi ih u igru, što sjajno funkcioniše u simulacijama letenja, ali i u ARMI2. Lep ali i skup uređaj. Program FaceTracknoIR je softverska simulacija ovog uređaja, koja umesto IR senzora koristi vašu web kameru. Ja sam ovo ranije instalirao u ARMA 2 i radilo je relativno ok, naročito je dobar osećaj u avionu / helihopteru.. Znači pogled pomerate levo - desno, gore - dole, bez upotrebe miša ili alt tastera, dovoljan je blagi pokret glave u pravom smeru, a web kamera prati Vaše lice. Program podržava i OA, ali nemogu da podesim parametre, kamera je previše osetljiva i cela stvar postaje neupotrebljiva. Dali je neko od Vas ovo isprobao i podesio da radi?Na ovom linku možete videti o čemu pišem. Download strana programa FaceTrack Posle instalacije u igri u controls meniju, ukjučite opciju freetrack.
Slavko
Регрут
Регрут

Re: Face TracknoIR zamena za TrackIR

PostPosted by Ziggy » August 17th, 2012, 7:52 pm

Da li je iko uspeo da ovlada i pokrene ovaj program, ja sam ga skinuo i instalirao, al nesto nece kamera da mi proradi, iako je kompatibilna, proverio sam, neznam u cemu je trik? Ovo je odlicno resenje u poredjenju s TrackIR 5 koji kosta najmanje 140$ a ovaj program nudi besplatno resenje.
Ziggy
Регрут
Регрут

PostPosted by Gilmar » August 18th, 2012, 12:22 pm

Druze to samo moze da ti smeta u igri i nista vise, iz iskustva ti kazem...
Gilmar
Мајор
Мајор

PostPosted by Frenky » August 18th, 2012, 12:43 pm

Za ARMU ne znam,ali ova stvarcica nailazi na veliku primenu kada su u pitanju letacki simulatori tipa IL2 Strumovik,Lock On,DCS... Ne znam,ja nisam probao tako da ne mogu nista da kazem.
Frenky
Регрут
Регрут

PostPosted by Gilmar » August 18th, 2012, 1:21 pm

Ja sam probao na IL2 Strumovik 1946 i za tu simulaciju je ok.Radi fenomenalno FREE TRACK.Treba ti samo web cam od bar 30fps.Za Armu nisam siguran kako bi radilo....
Gilmar
Мајор
Мајор

PostPosted by Ziggy » August 19th, 2012, 10:00 am

Imam ja integrisanu cameru 1.3 mp na Acer laptopu koja je kompatibilna s programom,proverio sam, al nesto nece da se aktivira kad pokrenem FaceTrackNoIR, mozda nesto ne radim dobro ili nesto fali od dodataka. Inace volim i letacke arkade i simulacije pa zato mi izgleda kao korisan prpgramcic, mada treba da mi stigne i TrackIR 5 iz USA, narucio ga pre nego sam saznao za ovaj program.

:!:
Ziggy
Регрут
Регрут

Return to PITANJA i ODGOVORI - POMOĆ