Da li misije treba da imaju respawn??

Podforum namenjen za pitanja i odgovore vezano za ArmA2 virtuelni borbeni simulator kao i probleme tokom instalacije

Moderator: Petar

Da li misije treba da imaju respawn

Poll ended at April 9th, 2012, 10:46 am

Da
4
31%
Ne
4
31%
Da(ali duzi od 4 min)
5
38%

Total votes : 13

Da li misije treba da imaju respawn??

PostPosted by Biske » April 7th, 2012, 10:46 am

Evo,mislio sam da otvorim temu sa anketom,o tome da li treba misije da se rade sa respawnom ili ne.
Udaljen iz kluba zbog nedisciplinovanog ponašanja koja su štetila ArmA2 Srbija klubu kao organizovanoj i disciplinovanoj zajednici igrača gde važi pravilo uzajamnog poštovanja članova kluba, a ne spletkarenja, zakulisnih radnji, podjebavanja i podbadanja drugih starijih članova kluba, prepiranja sa administracijom kluba i prekršenog obećanja da se takve aktivnosti više neće ponavljati i da će se više vremena provoditi aktivno u igri, a ne u mlaćenju prazne slame i glupiranja po forumu ili team speaku iz dokonosti odnosno besposlenosti. Dok je bio na dužnosti instruktora zanemarivao je dužnost prihvata novih članova u klub tako što je radije igrao wasteland ili dayz umesto da vrši obuku potencijalno novih članova kluba. Dok je bio moderator foruma i team speaka takođe nije vršio svoju dužnost savesno nego je ovlašćenja zloupotrebljavao da se medjusobno kickuje i zajebava sa drugim isto tako neozbiljnim članovima kluba. Zbog svega navedenog udaljen je iz kluba.
Biske
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

Re: Misije

PostPosted by Ljubishasrb » April 7th, 2012, 11:13 am

Ja sam glasao ne,uverio sam se da mnogo ozbiljnije igramo bez respawn-a ,a to vazi i za mene ...
Ljubishasrb
Регрут
Регрут

Re: Misije

PostPosted by Bane » April 7th, 2012, 12:45 pm

Ljubisa jos si ti taze ovde..veruj mi, kad porastes kasce ti se samo :D
Da, ali duzi od 4 min.
Uvek cete naici na bota koji se sakrio u jelci ili travuljini..ja ne koristim ono da mi je niza trava i nikad ga necu videti. I kad me dekne, ostaje mi samo da blejim po netuko milance juce..
A mogu da se kladim i ako od nas 8 4 zagine, da ova ostala 4 nece zavrsiti misiju jer ce se smoriti..jedina varijanta je SAVE GAME.
Zato mislim da je kul imati respawn ali bar 5min, pa ako zagines ti sesmaraj posle 5min i trci za grupom 5 km. :oops:

p.s mada morram priznati da me je juce iznenadilo sledece:
Ubacio sam neki dodatak da siptari vicu, galame itd..bas kao i nasi, ekstra dodatak..i ja cujem siptar nesto vice na nekom arapsko-albanskom na 2m od mene, a ja u grmlju ispod brane ustekan i on me nije video na ikad mi je prisao na 2 m. ne bi ni ja njega da nije galamio, pa sam ustao i rokno ga.
Tako da utice to sakrivanje po grmlju itd..realno.

I jos nesto: primetili ste da kada u daljini vidite neprijatelja na livadi npr da lezi, onako izgleda kao da je upao malo u texturu. To nije BUG! Igra je napravljena tako da vam se i na VERY HIGH trava vidi svega 100tianak metara, a dalje samo textura jer bi u suprotnom bilo ne moguce pokrenuti igru. Kada on legne ne vidite ga pola jer je u travi ..lezi. Super odradjenoo od strane BIOHEMIJE, iako sam svo vrem kapirao da je igra nepreczna pa ovaj propada u zemlju. :!:
Vojnik
Bane
Регрут
Регрут

Re: Da li misije treba da imaju respawn??

PostPosted by Mladja » April 7th, 2012, 12:46 pm

Glasao sam na duzi od 4min. Ja inace ne igram vise. Ali mi je glupo da neko ko pogine na pola misije moze samo da izadje iz iz igre i da se oprosti. Ne moze samo da se desi da ga neprijatelj ubije, znate i sami kolko je ArmA bagovita pa cak i kad pazis desi se uvek neki bag koji ce da te sjebe. Kao nemanja kad se zaglavio u drvo ili na onom klipu sto oni skacu itd... Neema tu svrhe igranja bez respawna jer ponekad se misije igraju i po 2h i glupo bi bilo da neko pogine i da izadje odmah iz igre.

Bane wrote:Ljubisa jos si ti taze ovde..veruj mi, kad porastes kasce ti se samo

:) :)
Udaljen iz ArmA2 Srbija Kluba zbog bahatog, nezrelog i bezobraznog ponašanja i stalnog provociranja administracije kluba, jer zbog činjenice da je radio na ArmA2 Srbija modu sebe je smatrao nedodirljivim i nezamenjlivim. Isfrustrirano ponošanje na team speaku, forumu ili tokom igranja nije dozvoljeno jer remeti red i koheziju =A2SM= kluba kao zajednice. Takodje se bavio zakulisnim radnjam sa drugim odavno udaljenim članovima kluba sa kojima je ogovarao i spletkario, pa čak i pretio drugim starijim članovima kluba odnosno administraciji kluba. Druge članove koji su bili (po njemu) ispod njega (u hijerarhiji) je kinjio na čega je administracija već imala i ranije dovoljan broj pritužbi, jer se ponašao bezobrazno i bahato. Ranije dok je bio administrator team speak-a isti je koristio za zajebanciju i medjusobno kickovanje, rasprave i svadjanje sa ostalim isto tako neozibljnim sada već bivšim članovima. Takođe je ugrozio bezbednsot infrastrukture =A2SM= kluba tako što je dok je bio jedini administrator team speaka dozvolio da TS bude hackovan i hijackovan od strane zlonamernika. Isto tako je uhvaćen od strane Battle Eye-a kako koristi neki od cheat-ova tako da mu je orginalni serial key bio zaplenjen od strane Battle Eye-a, ali poštp mu je orginalni serial kljuć za igru kupljen od strane administracije kluba zbog njegovih aktivnosti na izradi moda to nije smatrao bitnim, jer 15 eura nije dao iz sopstvenog džepa. Takodje pored pretnji je vređao adminsitraciju kluba misleći da neće moći biti odstranjen budući da učestvuje u izradi mod. Obzirom na sve prethodno navedeno udaljen je iz kluba, a što je trebalo možda uraditi i ranije, ali mu se gledalo kroz prste jer kao što je rečeno radio je na izradi moda, što ovoga puta nije bilo odlučujuće da ne bude udaljen pošto je svojim isfrustriranim i bezobraznim ponašanjem prešao sve granice.
Mladja
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

PostPosted by Biske » April 7th, 2012, 2:11 pm

Ja sam za oba:Da ima respawn ali 4 min ili vise,a i da nema respawn,tad se ozbiljnost poveca i pazljivost je na velikom nivou.
Udaljen iz kluba zbog nedisciplinovanog ponašanja koja su štetila ArmA2 Srbija klubu kao organizovanoj i disciplinovanoj zajednici igrača gde važi pravilo uzajamnog poštovanja članova kluba, a ne spletkarenja, zakulisnih radnji, podjebavanja i podbadanja drugih starijih članova kluba, prepiranja sa administracijom kluba i prekršenog obećanja da se takve aktivnosti više neće ponavljati i da će se više vremena provoditi aktivno u igri, a ne u mlaćenju prazne slame i glupiranja po forumu ili team speaku iz dokonosti odnosno besposlenosti. Dok je bio na dužnosti instruktora zanemarivao je dužnost prihvata novih članova u klub tako što je radije igrao wasteland ili dayz umesto da vrši obuku potencijalno novih članova kluba. Dok je bio moderator foruma i team speaka takođe nije vršio svoju dužnost savesno nego je ovlašćenja zloupotrebljavao da se medjusobno kickuje i zajebava sa drugim isto tako neozbiljnim članovima kluba. Zbog svega navedenog udaljen je iz kluba.
Biske
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

PostPosted by Ljubishasrb » April 7th, 2012, 2:25 pm

Jesam nov :arrow: ...
Ja sam se predumisljao da li da glasam za duze od 5 min ili ne ,prosto kad nema respawn-a nekako mnogo je realnije a i psiholoski efekat je neuporedivo veci,ali opet sa druge strane upravu ste to sto govorite da
Uvek cete naici na bota koji se sakrio u jelci ili travuljini..
koga naravno necete videti,sve dok on ne pocne da roka po vama,ili kao u banetovom slucaju ne pocne da se dere i da "peva" na Arapskom xD ...
Onda ce se cak i pored toga sto su svi ozbiljni umirati na glupim stvarima,i morati izaci iz igre,iz tog ugla i jeste bolje 5 min respawn.Odlucio sam se za ne jer je poenta cele ove price oko respawna koliko ja vidim je da se igraci dodatno uozbilje tokom misija , ako vi mislite da ce 5 min naterati na to , dobro , ne govorim sad ja da smo mi preterano neozbiljni ali treba da ne crkavamo na glupostima i da svi umru u Misiji ne vise od 2 puta ,jer kad neko umre vise od 8 puta onda je to ili neozbiljno tj. lose organizovano ili su botovi kao iz MENS-e sa IQ od preko 240 - prepametni ...
Tokom razmatranja ovoga svi trebaju da ovo posmatraju kroz trougao "Inteligencije Botova","Efekta nemanja respawn-a na igrace" i "Grafiku same mape".

1.Ako su botovi prepametni poobice nas ko zeceve bez obzira na timski rad.
2.Ako je respawn 60-100 sekundi igraci se ponasaju mnogo "odvaznije" i srljaju skoro bukvalno bajonetom na botove.
3.Ako je grafika mape takva da npr. trava ne dozvoljava nisanjenje (ja licno ne koristim nikakve addone za eliminisanje trave), ili "seckanje same igre na nekoj odredjenoj mapi" to opet otezava igracima da pucaju ispravno jer ko jos moze da puca kad zumira a tog trenutka mu framerate padne na 10fps-a ...

E sad neko treba da sve ovo uzme u obzir i napravi nesto izbalansirano.Ko je to jos glasao NE nek se javi :lol: .
Ispasce da sam ja pevac koji je rano prokukurikao hehe.
Ljubishasrb
Регрут
Регрут

PostPosted by Bane » April 7th, 2012, 2:52 pm

ljubishasrb wrote:Jesam nov :arrow: ...
prosto kad nema respawn-a nekako mnogo je realnije a i psiholoski efekat je neuporedivo veci,

:) Tacno!
Napravicu neku izbalansirannu misiju, sa neprijateljima 2:1 ili 3:1, znaci nas 10 na 30 neprijatelja!
Ipak cemo korititi save game!
Vojnik
Bane
Регрут
Регрут

PostPosted by Biske » April 8th, 2012, 11:29 pm

Anketa istice sutra u 10:46h nadam se da cemo svi da ispostujemo rezultate ankete.
Biske
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

PostPosted by Bane » April 8th, 2012, 11:42 pm

Ja cu pravim misije od 300sec resp.
Ko oce nek izvoli :D
Vojnik
Bane
Регрут
Регрут

PostPosted by Biske » April 8th, 2012, 11:45 pm

BANE ZA PREDSEDNIKA( ili bolje za Olju Beckovic)
Bane imas lazni profil samo si glasao za ovo vise od 4 min.
Biske
Udaljen iz =A2SM= kluba!
Udaljen iz =A2SM= kluba!

Next

Return to PITANJA i ODGOVORI - POMOĆ